HABER DETAYI

Aralık 1, 2020 2:00 pm

İnternetten Satış Yapmak

İnternetten Satış Yapmak

İnternetten Satış Yapmak

Online Satış Yapmak

 

İnternetin Dünyada ve ülkemizde süratli formda yayılması ile birlikte kimi olumsuz istikametleri hayatımızı ve geleceğimizi makus etkilese de, kimi tarafları ise çok fazla kolaylığı beraberinde getiriyor.

Birey olarak artık bilgiye saniyeleri içinde ulaşıp, daha şuurlu bir toplum olma yolunda süratlice ilerliyoruz. Satın alacağımız eserlerin fiyatlarını 2 dakika içinde karşılaştırıp bir eserin ortalama fiyatı hakkında bilgi sahibi oluyoruz ve haksız karın önüne geçiyoruz.

Bu kadarlık girişten sonra ana mevzumuza dönelim..

 

İşimi internet ile nasıl büyütürüm ?

İnternetin kaldıraç tesiri epeyce fazladır. 1 kez yaptığınız çalışma size binlerce kere gelir sağlar. Bunun için internette faal olmak günümüzde tercih sebebidir ancak gelecekte mecburî olacaktır. Şayet sizlerde işiniz ile ilgili bir gelecek görüyorsanız, internette olmalısınız ve yatırımlarını buna nazaran yapmalısınız. ,

Son yıllarda İnstagram ve youtube mecralarında bayanların epey etkin halde varlık gösterdiklerine şahit oluyoruz. Reklam yaparak yeterli gelir elde ediyorlar. Buda işletmelerin aklına şu soruyu getiriyor. Ben işimi internette nasıl büyütürüm ?

İnternetten Satış Yapmak

İnternetten Satış Yapmak

İnternette olmak ve büyümek için samimi tüyolar

  • Parası olan değil, planı olan kazanır.

 

 

En büyük püf nokta budur. Zira para ile internette olmak, saman alevi üzeredir. Gürül gürül yanar ve çabucak sönersiniz. Bunu engellemek için, işi bilen biri yahut bir firma ile yıllık ve uzun vadeli planlar oluşturup, planlara sağdık kalıp, vakti gelince çalışmalarınızı yapıp, Google ile aranızı uygun tutmalısınız.

İnternette işlerinizi büyütmek için Yol Haritası

Hedef Kitle Belirleme

Sağlıklı bir iş planının birinci adımı, amaç kitlenizi belirlemekten geçer. Örneğin, otomobil kesimleri üreten bir firma, reklamlarını tamirciler yerine hekimlere gösterirse, parayı havaya atmış olur.

Yaptığınız iş ile ilgili çok derin maksat kitle çalışmasını yapmalısınız.

 

Kurumsal Kimliğinizi Oluşturun

  • Logonuz yok
  • Web siteniz yok
  • Tanıtım görüntünüz yok
  • Markalı zarfını yok
  • Sadece facebook hesabı ile kartvizitiniz var. Bu firma sizce sağlam mi ?

Sanal Dünyada Sanal İşyeriniz Olsun

Web site sahibi olarak, hem Türkiye’de hem de Dünyada potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.  Lakin burayı da amaçlarınıza uygun olarak kurgulamanız lazım.

 

Mesela;

Fabrika yahut üretim atölyeniz var. Günlük yüzlerce çalışan ile büyük ticaret yapıyorsunuz. Size firma kurumsal web sitesi kurmak gerekiyor. Tutup ta e-ticaret sitesi açarsanız, hem onunla uğraşmazsınız, hem de günlük 1-2 adet 10 liralık eser satarsınız. Bunu daha küçük firmalar yapmalı ve sizde firmanızı tanıtacak kurumsal siteler kurdurtmalısınız.

 

Sosyal Medyayı Tesirli Kullanarak 1 gecede güçlü olursunuz

Günümüzde toplumsal medyada bir haber saatler içinde viral olup, çok fazla yankı uyandırmayı başarıyor. Sizde işiniz ile alakalı üzerinde düşünüp bir toplumsal medya çalışması yaparsanız, kısa müddette beşerler sizi konuşur ve hesaplarını büyümeye başlar.

 

İşletme için Hangi toplumsal Medyalar Kullanılmalı ?

  • İnstagram
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube

Bunlar günümüzde kelamı geçen toplumsal medyalardır. İlerleyen periyotlarda, sizlerde koşullara nazaran farklı mecraları erkenden kullanarak büyümenize katkı sağlarsınız.

 

 

Blog İçerik Kullanın

Blog içerik bu yazı üzere yazılan yazılardır. Siz internette işimi internete taşımak istiyorum diye arayınca, Google de bu yazımıza denk geldiniz, getirildiniz.

Çünkü Google amca aradığınız soruya en âlâ karşılıkları bu yazıda göstereceğini algıladı ve sizi buraya yönlendirdi.

Sizlerde potansiyel müşteri bulmanın en ucuz yolu olan bu halde blog yazılar yazarak yahut yazdırarak müşterileriniz sitenize çekmeyi başarabilirsiniz.

Hem insanlara yararlı içerikleri sunarsınız, hem de insanların sevgisiniz kazanıp, markanıza bağımlı hale getirirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.