HABER DETAYI

Aralık 2, 2020 1:13 pm

E-ticarette mantıklı kararlarla daha çok kazanabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz

E-ticarette mantıklı kararlarla daha çok kazanabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz

E-ticarette mantıklı kararlarla daha çok kazanabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz.

 

Bunun için ise birinci adım; e-ticarete başlamak… E-ticarete başlamadan önce usta pek çok sual oluyor. Gün geçtikçe büyüyen bir alan olduğu için yenilikler hız kesmeden devam ediyor. Bu gidişat, e-ticarete yeni girecek olanları bir ölçü korkutabiliyor. Ancak adım atıldıktan sonra devamı geliyor. Sadece azıcık da temel bilgi ile adımları sağlam atmak gerekiyor. Bilmek için okuyup incelemek her şey için olduğu üzere e-ticaret içinde ehemmiyetli… Usunuzu kurcalayan sualleri gidermeniz ve e-ticarete başlarken tasarılı bir biçimde ilerlemeniz için tüyolar, bu blog yazımızda sizleri bekliyor!

 

(Urun)Mahsul Araştırması Yapın

 

E-ticarette satış yapacağınız mahsul yahut mahsuller öğreniyorsunuz ki büyük ehemmiyet taşıyor. Bu ehemmiyetli konu üzerine çok düşünüp âlâ bir araştırma yapmanız koşul… Satacak mahsulü bulabilmek için hem yurt içi pazarına hem de yurt dışı pazarına göz atmanız da rahmet var. Bu biçimde daha çok alternatife erişebilirsiniz.

 

Tesirli bir Eser bulurken birinci evrede satın alacak bireylerin nelerden sevdiğine ve neleri satın aldığına dikkat edin. satın alacak şahısların sevdiği ve satın aldıkları mahsulleri ve eserleri inceleyebilmek için online pazaryerlerinin çok satanlar ve tanınan kategoriler-mahsuller sayfalarını kullanabilirsiniz.

Bu sayfaları, kısa bir vakit değil en az 3-4 ay takip ederek daha bereketli sonuçlara erişebilirsiniz. Ayrıyeten bu biçimde alternatifleriniz daralacak ve işiniz daha da netleşecek.

Şayet hobileriniz varsa bu hobileri mahsullere çevirmek, e-ticaret için her vakit hasılatlı bir yol olarak karşımıza çıkıyor. Etkili mahsul bulma safhasında hobilerinizi de es geçmeyin. Yaptığınız mahsulleri geliştirerek e-ticaret teşebbüsünüz için birinci adımı atabilirsiniz.

 

Pazarlama Tasarıyı Oluşturun

 

Satacağınız mahsulü ve eseri buldunuz. Lakin bu mahsulleri ve eserleri sadece koyup satılmasını beklemek olmaz. Bilhassa e-ticaret için böylesi bir gidişat neredeyse olanaksız… Mahsullerinizi satmanın, daha çok kazanmanın ve markanızı duyurmanın yolu, pazarlamadan geçiyor. Bu sebeple e-ticarete başlarken pazarlama tasarıyı oluşturmanız gerekiyor.

E-ticaret zati yapısı gereği dijital mutasyonun bir parçası… Bu dijital mutasyona ayak uydurarak pazarlama tasarınızı oluşturmalısınız. Dijital dünyanın getirileri olan toplumsal medya, internet reklamcılığı, e-posta ve içerik pazarlamacılığı üzere alanlardan yararlanarak e-ticaret teşebbüsünüzü daha öğrenilir hale getirebilir, birebir vakitte satışlarınızı çoğaldırabilirsiniz.

 

İşimi büyütmek istiyorum diyenlerdenseniz, buraya tıklayarak yüzlerce makaleyi inceleyebilirsiniz

 

Mahsullerinizi ve odak kitlenizi de dikkate alarak yapacağınız bir pazarlama tasarıyı sizi bir adım öne taşırken daha aktif sonuçlar almanıza imkân sağlıyor. Bu sebeple pazara, rakiplere, gaye kitleye, mahsullere nazaran uygun strateji tanımlamak çok ehemmiyetli… Satışlara başlamadan önce bu strateji ile pazarlama tasarınızı oturtmanız, e-ticarete başlamanın ikinci adımı oluyor.

Satış Kanalınızı Tanımlayın

Satış kanalı için e-ticarette türlü alternatifler bulunuyor. Bunlardan en tanınan ikili ise; e-ticaret web sitesi ve online pazaryerleri… Alternatifi de işinizi geliştirmek için kullanmak olası. Bu büsbütün size ve yapacağınız işe bağlı oluyor.

Kendi e-ticaret web sitenizi oluşturarak satışlara bu site üzerinden başlayabilirsiniz. “Evvel mahsullerin satış potansiyelini görmek istiyorum” diyorsanız online pazaryerleri güzel bir alternatif oluyor. Mahsulleri online pazaryerlerine koyarak satışlarınız ve mahsullere gelen yorumlarla mahsulleriniz hakkında bir kıymetlendirme alabilirsiniz.

 

Bu iki alternatif için de çoklukla işletme olmak gerekiyor. E-ticaret web sitenizden fatura kesebilmeniz için işletme kurmalısınız. Online pazaryerlerinde ise bu gidişat bazılarında geçerliyken bazılarında işletme gerekliliği aranmıyor.

 

Hepsiburada ve n11’de satış yapmak istiyorsanız işletme kurmanız gerekiyor. Lakin Gittigidiyor’u seçim ederseniz işletme kurmadan da satışlara başlayabilirsiniz.

Bu üç adım e-ticarete başlamanın aslını oluşturuyor. Web sitesine ya da online pazaryerlerine de mahsullerinizi koyduktan sonra tek yapmanız gereken pazarlama tasarınızı uygulamaya koyarak potansiyel alıcılarınızı bulmak oluyor.

E-ticaret devingen ve hızlı büyüyen bir yapıda olduğu için incelemek ve yenilikleri takip etmek, her vakit işinizin bir modülü olacak, unutmayın.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.