HABER DETAYI

Aralık 4, 2020 8:55 am

E-ticaretin Kobilere Etkisi

E-ticaretin Kobilere Etkisi

E-ticaretin Kobilere Etkisi

E-ticareti inceleyecek olursak, mal yahut hizmetlerin sanal ortamda web siteler yahut taşınabilir uygulamalar üzerinden gerçekleştirilmesi diyebiliriz.

 

E-ticaret yalnızca bir işletmenin eser satması olamaya bilir. İnternet üzerinden tanıtımını yaptığı eser ve hizmetlerini sonrasında telefon ile görüşerek satış gerçekleştirmesi de diyebiliriz.

 

İnsanlık tarihi boyunca büyük devranlar olmuştur. Tekerleğin icadı, buharlı makinelerin icadı üzere vs. Günümüzde ise eski tip Dünya ticaret anlayışından yeni tip dünya ticaret anlayışına evirilmekteyiz.

Küresel olarak dünya küçük bir köy haline dönmüş durumdadır. Dünyanın bir kıtasındaki bir eseri süratli kargo ile öbür kıtaya 48 saatte ulaştırmak kolay e-ticaret süreçlerinden yalnızca birkaçıdır.

Sadece işletmenizin bulunduğu pozisyona hizmet vermek artık iflasın ana sebeplerindendir. Ebediyen sonlarınızı genişletip, her vakit internette bulunur olmalı ve potansiyel müşterinizin gözünün önünde yer almalısınız.

 

Günümüz kaidelerinden bir web site tasarlamak uzmanlık ve maliyet gerektiren bir durumdur. Şayet bilmiyorsanız, işletme yahut bağımsız çalışan birtakım insanlara fiyat karşılığı web sitenizi yaptırabilirsiniz. Bu seferde sizi elinde bulunduran firma yahut bireyler en ufak talebinizde sizden çorba parası isterler.

E-ticaret kobilere ne üzere imkanlar sunuyor ?

E-ticaret Tipleri Nelerdir ?

Nasıl ki, olağan hayatta fabrikalar konut mesken dolaşıp eser satmıyorsa. İnternette de bu durum böyledir. İnternette olmak isteyen firmalar öncelikle nereye, kime, ne vakit, hangi tüketiciye eser satacak yahut tanıtım yapacak? Bunlar belirlenmelidir.

 

  • B2B ( İşletmeden- işletmeye),
  • B2C (İşletmeden- tüketiciye),
  • B2G (İşletmeden-Kamu idaresine),
  • C2G ( Tüketicilerden- Kamu idaresine),
  • C2C (Tüketiciden-tüketiciye),
  • G2G (Devletten-Devletle)

E-ticaretin Kobilere Etkisi

E-ticaret ile alakalı Pazar analizleri

Eğer çalışacağınızı kurum yahut kişi işini ve kesimini takip ediyorsa sizi muvaffakiyete daha süratli ulaştırır. Zira siteyi kurmak 1 gün bile sürmez. Günümüzde fiyatsız araçlar ile web site 3 saatte kurulur ve teslimi gerçekleştirilir.

 

Fakat müşteriye görünmek isteyenler ise para vererek reklam satın alır ve potansiyel müşterisini balık avlar üzere beklemeye başlar. Bu parayı tomar tomar saçmasına karşın para kazanamaz yahut işi bilen bireyler ile 1 lira reklam ile 1000 lira kar sağlayabilir. Google amcanın bizlere sunduğu hizmetleri kullanarak reklamlarımızı daha verimli kullanmanız gerektiğini unutmayalım.

 

 

E-ticaretin Kobilere Etkisi

E-ticaret potansiyel müşterilerin bulunması ve parayı onun cebinden bizim cebimize taşımakta epey başarılıdır. Ürettiğiniz eser yahut hizmeti yalnızca Türkçe olarak internete koymayınız. Bu eseri hangi ülkelerdeki bireyler yahut firmalar alır ? Evvel bu sorunun karşılığını bulalım. Sonra ise reklamı bu dataya nazaran oluşturup basalım paraları Google Amcaya.

Olmaması için bir neden yoksa, satışlar gelmeye başlar. Ve ufacık işletmeniz, dünyanın başka ucunda ufacık işletmeye eser yahut hizmet satar ve e-ticaret dediğimiz döngü tamamlanmış olur.

Türkiye’de 1 TL Amerika’da 1 dolardır. Sizler 1 dolarlık eserleri Amerika’ya sattığınızda dolar kuru ile kat kat fazla kar elde etmiş olursunuz. E-ticaretin Kobilere tesiri işte bu haldedir.

E-ticaret ile işletme sahipleri vakitten ve maliyetten kazanır

30 sene evvel işletmeler muhasebeci, depocu, pazarlamacı derken, hayli fazla maliyet yükünü omuzlarında hissediyordu. Günümüzde bir web sitesi bunların tümünü yıllık çok komik paralara fazlası ile işletme sahiplerine sunuyor.

E-ticaret ve KOBİ

Kobiler bir ülkenin iktisadının bel kemiğidir. Küçük yapıları sayesinde süratli karar verip, süratlice çalışmaya başlayan Kobileri devletler her vakit dayanaklar ve onların daha fazla çalışması için uygun kaideleri sağlarlar. Kobiler kaçanı kovaladıkları için bazen ileriye yönelik planları es geçebilirler. Bunların başında da E-ticaret bu çağın en büyük kaçacak olan tren’idir. Bu kaçan tirene yetişemeyenler ticaret sahnesinde 10 sene daha bulunur ve yerini diğerlerine kaptırır.

E-ticaret Kobiler İçin Bulunmaz Fırsattır.

Büyük işletmelerin büyük sermayesi yahut işgücü olabilir fakat kobilerin ise çevikliği ve çabucak harekete geçmesi vardır. Bunun farkında olan bir Kobi 1 senede 10 yıllık büyümeyi yalnızca internetin büyülü gücü sayesinde yapar.

Devletlerin Kobilere Olan Boyun Borcu

Ekonomiyi ayakta tutan işletmeleri bu geçiş sürecinde devletlerde ayakta tutmalı ve büyük sermaye karşısında onları ezdirmeden bu köprüyü geçirmelidir. Bunun için gerekli özel teşebbüsler ile görüşmeler yapılmalı ve uygun bir yerde en verimli ve maliyetsiz biçimde bu süreci tamamlamalıdır.

Online dünyada her şey çok kolaya indirildi

Devletimiz her geçen gün e-ticaret alanında yenilikler ve muafiyetler getirmektedir. Yeterki ihracatımız artsın diye hudutlar ve prosedürler genişletilmektedir.

 

Bu yazıyı tahminen 10 sene sonra okuyacak arkadaşları yanıltmamak için tarih ve kesin bilgi içermemesi için dikkatlice yazıyorum.

 

Sonuç olarak E-ticaret

Yeni bir milenyum çağına ayak uydurup büyümek isteyenler, oyunu kuralına nazaran oynamalı ve internetteki yerlerini bu ucuzluk vaktinde ayırmalıdırlar. Çeyrek yüzyıl sonra buralar daima dutluktu diyeceğiz. Çok büyük paralar gerekecek e-ticaret işi yapmak için.

 

Kobiler Çabucak Artık Sanal Mağazalarını Açsınlar.

Bu günü yarına bırakmadan, süratli biçimde www.eesnafim.com adresi başta olmak üzere birçok platforma kayıt yapılmalıdır.

Beraber yürüyeceğiniz firmaları yeterli seçmelisiniz ve sizi yolda bırakmayacak olan ile devam etmelisiniz.

E-esnafim.com olarak günlük 1 bardak çay parasına işinizi internete taşıyacağız.

Ücretsiz olan her iş bir gün batar. Zira kim kime fiyatsız olarak bu hizmeti kaliteli ve kesintisiz verir ?

 

Bir şişe suyu para ile alıp içiyoruz, tuvaletimizi para ile yapıyoruz. Siz anladınız beni

‘ Bedavaya yalnızca güneş doğar ’

 

Etiketler : E-ticaret Hacmi, E-ticaret Formları, E-ticaret ve KOBİ’ ler, E-ticaretin KOBİ’ lere Tesiri Nelerdir ?, E-ticaretin Kobilere Maliyetleri,

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.