HABER DETAYI

Aralık 1, 2020 2:28 pm

E ticaret nasıl yapılır ve basamakları nelerdir?

E ticaret nasıl yapılır ve basamakları nelerdir?

E ticaret nasıl yapılır ve basamakları nelerdir?

E ticaret denilen olgunun aslında olağan ticaretten hukukî ve mantıksal olarak hiçbir farkı yoktur. Yalnızca fark olarak, daha az emek edip yıllar içinde yüzlerce kat daha fazla kazanmış olacaksınız. Başka ayrıntılı karşılıkları ve merak edilenleri sizler için bu yazımıda derledik.

E-Ticaret-Nasil-Yapilir-Ve-Basamaklari-Nelerdir-

E Ticaret Yapmak İçin Web Site Kurulumu

Web site için Dünya çapında gelişmiş sistemler ve fiyatsız sistemler mevcuttur. Bu sistemleri ufak bir internet araması ile yapabilirsiniz.

Ücretsiz E ticaret Sistemi Nelerdir ?

Bu üzere 10 tane civarı fiyatsız açık kaynak sistem vardır.

 

Ücretli E-ticaret Sistemleri

Hiç bir şeyin bedavasına kanmayalım. Şayet Ticaret üzere bir iş yapmak istiyorsanız cebinizde 2-3 taban fiyat civarı paranız olacaktır.

Bu üzere Türk yazılım firmalarının geliştirdiği hayli fazla sistemleri kullanabilirsiniz. Bunlardan kimileri fiyat olarak makul olsa da, kimileri büyük firmaların ve para sorunu olmayan girişimcilerin işlerini yapıyorlar.

 

Softtr.com’u ben şahsen kullandım. Uzun müddetler boyunca sorun çıkarmayacak sistemleri var ve fiyat olarakta makul bir siyasetleri mevcuttur.

 

Ama bir yerden puan kırmak gerekirse, ben süratli geri dönüşlere kıymet veren biriyim ve soft tr grubu 24 saat içinde karşılık veriyor. Ancak kimi sorularıma ise 5 dk içinde yanıt veriyorlar. Başlangıç olarak denenmesi gereken bir sistemleri var.

 

E Ticaret siteniz tamam lakin ne satacağız

Normal Dünyada ne satılıyorsa bunların çabucak hepsi intenette satılır. Bazen de olağan olarak satılmayacak hizmetler bile internet ortamında satılır. E-kitap yahut online kurslarınızı oluşturursunuz ve ödemeyi yapan şahısları anında sistemin içine alarak onlara satış süreci gerçekleştirmiş olursunuz.

 

İnternet Sitesi Kurarken Size Dost Tavsiyesi

Alan adı denilen www.firmaadınız.com üzere isimlere domain denilir. Bu domain seçimi için dikkatlı olunuz. Bölümünüzün ismi geçirmeye itina şovunuz ve kısa ve net bildiri vermesine dikkat ediniz.

 

Bu alan ismi denilen isimler, 20 yıl sonra sahiplerine iş getirecek ve yüksek fiyatlar karşılığında şirket üzere satılacaktır. Sizler bu gün 10 dolar verip aldığınız domainlerinizi çok ince düşünüp seçtiğinizde ileride o derece keyifli olacaksınız.

 

Şirket kurup fatura kesmelisiniz

Türkiye cumhuriyeti kuralları yeterince, para kazanıyorsan vergini vereceksin. Bunuda fatura olarak belgeleyeceksiniz. İmza sirkülerinizi tamamlayıp odalara kaydınızı gerekiyorsa yaptıracaksınız.

Banka üzerinden alacağınız ödemelerinizi maliye bakanlığı anlık görebildiği için vergi kaçırmak üzere bir bahtınız olmayacaktır.

 

E ticarete girerken ne kadar sermayeniz olmalıdır ?

Normal iş kurarken büyük paralara gereksiniminiz olsa da, sanal dünyada işler bu türlü değildir.

İşletme masrafı, oda kaydı, fatura sarfiyatları, alt yapı masrafları için birinci etapta 3 yahut 4 taban fiyat ölçüsünü cebinize koyduğunuzda bu işe sağlam bir giriş yaparsınız.

 

Sonrasında ise yapacağınız reklam harcamaları ve stok maliyetleriniz bu sayıya dahil değildir. O ikinci plandaki konuşacağımız mevzudur.

 

E- ticarete vakit ve emek harcayacaksınız

Paranın geçmediği yerler vardır. Bunlardan biriside sanal varlığınızı oluşturmaktır. Planlı olarak içerikler girerek insanların web sitenize girmesini sağlarsınız. Buda sizi vakit içinde internette kolay bulunur ve reklamsız olarak satış yapmanıza yardımcı olur.

 

Reklam ile satış yaparsınız fakat tabanı kurmadan tuğlaları üst üste kurup konut yapamazsınız değil mi ? O bina sarsıntıda değil, rüzgarda bile yıkılır.

 

O yüzden internet sitenizde satış yapmak için seo konusun da bilgili olup, web sitenizi Google amca ile yakın tutmalısınız.

 

Kale suru üzere içerik taşlarını itinayla döşemelisiniz ve her vakit ileriye yönelik düşünülmelidir.

 

Satış İçin Reklam Yapmalısınız

Reklam Satışın Sırrı’dır. Bu söz başlı başına üzerinde düşünülmesi gereken bir cümledir. Reklam yapacaksınız ki, satışlarınız artsın ve daha fazla kazanın. Toplumsal medyalarda müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Bu halde web sitenize trafik çekersiniz ve satışlarınızı arttırmış olursunuz.

 

Satıştan Sonra Müşteri Takviye Hizmeti Sunmalısınız

Müşterisine bedel veren firmalar her vakit daha büyür ve ilerler. Sizlerde müşterilerinize karşı şeffaf ve anlayışlı olmalısınız. Taleplerine karşı olumlu davrandığınızda müşteri bağlılığı oluşur ve siz fiyat artırsanız bile kemik kitleniz sizden alışveriş yapmaya devam eder. Buda uzun vadede size maddi manevi kazandırır.

 

İşinizi Takip Edin Ve Tesirli Bir Satış Süreci Oluşturun

Deponuzdaki eserlerin tarihlerinden, modellerden, bekleme müddetlerine kadar bir çok kriteri değerlendirmelisiniz. Zira müşteri siparişin gönderilmesini ister. Stoklarımızda kalmadığından bu eseri gönderemiyoruz demek hiç beğenilen karşılanmaz.

 

Çok çeşitli eser gamı oluşturacaksanız, tertipli bir depo ve stok denetimini kesinlikle yapınız.

Site Idaresi Nasıl Olur

E-ticaret Sitemi kurdum artık para basacağım diyenlerden iseniz, çook beklersiniz. Zira emeksiz yemek olmaz ve e-ticaret siteniz uygun yönetilmediği takdirde size para kazandırmayacaktır.

 

Ürünleriniz hakkında özgün açıklamalar girmelisiniz ve fotoğraflarını belirli ölçülerde çekip, müşteriye albenili olarak sunmalısınız. Bir kare fotoğraf çekmek için 3 kişi 30 dk harcadığımız günler oldu.

 

Işığını başka, ardında duracak nesneleri başka, elin titremeden çekmesi için farklı uğraştık. Ancak göreni hayran bırakan ve epeyce fazla satış getiren fotoğraflarımız oldu.

 

E- Ticaret Hakikaten Çok Kolay Mı ?

Size günlük 10 dk sitenizle uğraşın milyoner olun diyenlerin hepsi dolandırıcıdır. Siz siteniz için gece uykularınızdan fedakarlık edeceksiniz. Mesela bu yazıyı yazmak için sıcak havada akşamın 9’unda terlemiş vaziyette uğraşıyorum.

Çünkü bu yazıyı ben siteme koyacağım ve sizleri tahminen de yıllar sonra bilgilendirip, müşterim haline getireceğim.

 

Sizlerde benim bu yazım üzere web sitenize günlük yahut haftalık formda seo uyumlu yazılar yazacaksınız ve işlerinizi arttırıp daha fazla kazanacaksınız.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.