HABER DETAYI

Ekim 11, 2020 8:49 am

Araba Cam Film Bayiliği Açmak | Yeni İş Fikirleri

Araba Cam Film Bayiliği Açmak | Yeni İş Fikirleri

Araba Cam Film Bayiliği Açmak | Yeni İş Fikirleri

90’lı seneleri anımsayanlar iyi öğrenir, cam film mahsulleri sektöre girdiği zaman çok büyük bir çıkış tutmuştu. Ardından 2000’li senelerde bu furya daha da gelişti ve hemen her taşıtta yerini almaya başladı. Sarihten koyuya renk tonları hem taşıtların daha estetik olmasını sağlıyordu hem de saklılık isteyen vasıta kullanıcılarının 1 numaralı oto aksesuar mahsulü olmayı muvaffak oldu.

 

Fakat 2010 senesinden sonra bu iş oto aksesuar mahsulü olmaktan çıkıp artık otomotiv sanayisinde çok büyük bir ivme ve inovasyon kazanıp yalnızca ülkemizde değil aynı zamanda, Dünya genelindeki üreticiler tarafından azami teknolojiler kullanılarak üretilmeye başlandı.

 

Vasıta sahiplerinin arzları güzergahında daha öncekinden olduğu gibi yalnızca 2-3 değişik seçenekte kalmayıp günümüzde; termal, nano, güvenlikli, renkli sırça filmleri ana mahsul grupları olarak teşhir edilmeye başlandı. Vaziyet böyle olunca, ve her geçen gün popülerliği de çoğalmaya başlayınca tadından yenmez bir hal aldı.

araba cam film bayilği veren firmalar

ARABA CAM FİLMİ CEZASI

2017 senesinde başlayan sırça film yasağı günümüzde artık tamamen kalkmış gidişatta. Yalnızca en koyu tonlu olan mahsuller vasıta tetkik istasyonlarında geçmemektedir. Bu vaziyet dışında sektör, bugüne kadar olmadığı biçimde hareketli bir vaziyettedir.

2019 yılında çıkarılan kanun gereği ağır cezalar yazılmaya başlandı ama devlet başkanı Erdoğan bu olayı sürücüler lehine çevrilmesi için ceza kesilmesine engel oldu.

 

ARABA CAM FİLM DÜKKANI AÇMAK

Yukarıyada da bahsettiğimiz gibi sırça film ve eş mahsul grupları artık oto aksesuar işinden çıkıp büyük bir iş dalı haline geldi. Piyasada yer alan oto aksesuar şirketlerinden ziyade profesyonel uygulama merkezleri kurulmaya başlandı. Alıcı memnuniyeti azami seviyelere erişmeye başladı. Gidişatta böyle olunca daha estetik, daha profesyonel işyerleri uğrak noktalar haline gelmeye devam ediyor.

 

YAPILABİLECEK İŞLER

Bir uygulama merkezinde yalnızca taşıtlar için sırça filmi yapılmıyor. Vasıta sırça filmleri uygulamasının dışında; boya koruma filmleri, seramik kaplama uygulamaları, vasıta reklam giydirme, vasıta folyo kaplama hizmetlerinin dışından mimari yapı uygulama hizmetleri çok fazla ağırlıklı olarak hizmet vermektedir.

 

Mimari yapı uygulamalarında: bina sırça filmi, büro sırça filmi, kumlama folyo hizmeti, konut veya işyeri dekorasyon hizmetleri gibi bir hayli ana dal olarak hizmeti verilmektedir.

 

ARABA CAM FİLM DÜKKANI AÇMAK İÇİN NE KADAR GEREKLİ

Kent merkezinde vasati 100 m2 ve üstü bir firmada profesyonel bir firma açabilirsiniz. 2 personel ile işinizi rahatlıkla yürütebilirsiniz. İlk etapta vasati 20.000 TL’lik bir anapara ile işinizi kurabilirsiniz. Elbette bütçenize göre 100.000 TL’ye de mülk edebilirsiniz.

 

İşyeri tadilat dekorasyonu, dizaynı, tabelası, alıcı bekleme alanı, vitrin/teşhir alanı, vasıta park alanı, uygulama alanı oldukça ehemmiyetli mevzulardır.

 

ARABA CAM FİLM DÜKKANI KARLILIK ORANLARI NEDİR

Bu mevzu oldukça ayrıntılı olarak paylaşılabilir. Ama en sade biçimde anlatmak istiyoruz piyasa ortalamasını baz alınarak:

 

  • Vasıta cam filminin maliyeti 50-100 TL. Satış maliyeti: 250-400 TL
  • Boya koruma filminin maliyeti 100-200 TL. Satış maliyeti: 400-800 TL
  • Vasıta kaplama uygulamasının maliyeti 1.000-2.000 TL. Satış maliyeti: 3.000-7.000 TL
  • Vasıta reklam giydirme uygulamasının maliyeti 1.000-2.000 TL. Satış maliyeti: 3.000-7.000 TL
  • Vasıta seramik kaplama uygulamasının maliyeti 100-700 TL. Satış maliyeti: 600-2.000 TL

Daha evvel de belirttiğimiz gibi bu şirketlerde yalnızca vasıta uygulamaları yapılmamaktadır. Ek olarak iyi pazarlama ve tanıtım ile mimari yapı uygulamaları da rahatlıkla yapılmaktadır. Ve bu işe girmeyi düşünüyorsanız bu etmeni netlikle hafife almayınız. Zira günü geldiğinde araba uygulamalarından çok daha fazla kazanabileceğinizi unutmayın.

 

DENEYİMLİ PERSONEL

Her ne kadar iyi bir firmacı, idareyici, işveren de olsanız bu işin en problemli kısmı ustalık safhasıdır. Zira bu sektörde mahsulün niteliğinden, işletmenin öğrenilirliğinden, reklamlardan vb. her şeyden evvel el emekçiliği gelmektedir. Ne Yazık Ki sırça filmi/vasıta kaplama sektöründe en büyük problem personel eksikliğidir.

 

Bu sektöre ilk adım attığınızda işi ben bilirim diye bir düşünceye netlikle kapılmayın. Zira gerçekten bu iş en az 3-4 sene deneyim, uzmanlık gerektiren bir iş modelidir. İlerleyen zamanda elbette bilmek için çaba edin. Pes etmeyin. Zira bu işin şirketçiliği kadar, ustalığı da çok yüksek hasılatlar sağlamaktadır.

 

ARAÇ CAM FİLM BAYİLİĞİ ALMAK

Günümüzde artık hemen her sektörde bayilik veren şirketler mevcuttur. Ama bu iş modelinde de artık yalnızca profesyonel hizmetler sunan markalar da vardır. Misalin; bir oto devireme car care bayiliğinde de bu işi ek olarak yapabilirsiniz. Lakin tekerrür etmekte fayda var, profesyonel vasıta ve yapı sırça filmleri – folyo kaplama sektörü başlı başına bir iş dalıdır.

 

Bu işi yapmakta kesin olarak gayeliyseniz, Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel bayilik ağını sunan GMC Film markası ile tanışmanızı nasihat ederiz. Bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar, edinmiş olduğu deneyimler ve sektörde yüksek hacimde olan marka öğrenilirliği ile size her zaman hasılat sağlayacak bir iş görüşü sunmaktadır. Mevzu hakkında detaylı bilgi için: sırça filmi bayilik sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz.

 

GMC CAM KAPLAMA FİRMA BAYİLİĞİ ALMAK

https://www.gmcfilm.com/bayilik adrese tıklyarak firmanın web sitesine gidebilir ve detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.